ОЛЕКСАНДРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Миколаївська область, Вознесенський район

Профілактика отруєнь пестицидами

Дата: 15.04.2024 09:59
Кількість переглядів: 97

Фото без опису

В сучасних умовах життя неможливо уявити вирощування овочів, фруктів та інших сільськогосподарських рослин без застосування хімічних засобів захисту рослин-пестицидів. Весною на городніх та дачних ділянках починаються сільськогосподарські роботи (наприклад обробка дерев та кущів пестицидами). Хімічний метод захисту рослин простий, доступний, надійний та ефективний. Однак, при його невмілому застосуванні, можна завдати значної шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й здоров'ю людини.

 

До основних причин виникнення отруєнь відносять:

 

- використання препаратів, не дозволених до застосування населенням;

- проведення робіт з застосуванням хімічних засобів захисту рослин без дотримання затверджених регламентів їх безпечного застосування: дози препаратів, кратності обробок, умов застосування, тощо (регламенти застосування обов'язково вказуються на етикетці);

- проведення робіт з порушенням вимог техніки безпеки при використанні пестицидів і агрохімікатів.

 

Щоб уникнути прикрих випадків отруєння, необхідно суворо дотримуватись санітарних правил поводження із пестицидами (отрутохімікатами):

1. Не можна знаходитись і працювати на земельних ділянках під час обробки їх отрутохімікатами, оброблені ділянки треба відокремлювати запобіжними знаками. Про хімічну обробку адміністрація господарства повинна обов’язково сповістити населення щодо місця, строків та методів застосування пестицидів.

2. Для запобігання нещасних випадків при використанні отрутохімікатів обов’язково використовуйте засоби індивідуального захисту: окуляри, респіратори, спецодяг. Отрутохімікати шкідливі не тільки для осіб, які з ними стикаються в процесі своєї трудової діяльності, вони являють ще більшу небезпеку для населення в разі неправильного їх зберігання та застосування вдома.

3. Звертайте увагу на супровідні документи кожної партїї продукції, що реалізується (товарно-транспортна накладна, сертифікат якості). Пестициди і агрохімікати, що реалізовуються, повинні бути упаковані і промарковані. Кожний пестицид треба застосовувати суворо за призначенням і лише на певних культурах.

4. Перед початком робіт з пестицидами необхідно старанно ознайомитись з інструкцією по застосуванню даного хімічного препарату. В інструкції має бути вказана назва препарату, діюча речовина, цільове призначення, норма витрати при обробці, кратність обробки, терміни застосування та термін до збору урожаю, надання першої допомоги при отруєнні.

 

5. Працювати з пестицидами в саду, на городі чи в полі не допускається при температурі повітря вище 20℃, після випадання опадів, роси.

6. Під час роботи з пестицидами забороняється приймати їжу та курити. Після проведення робіт необхідно ретельно вимити з милом руки, інші відкриті ділянки тіла та змінити одяг.

 

При перших ознаках отруєння слід негайно припинити роботу і звернутись в найближчу лікувальну установу для отримання медичної допомоги, або викликати швидку допомогу.

 

У випадку підозріння на отруєння, під час, або після закінчення робіт з пестицидами (отрутохімікатами) необхідно:

- негайно вийти (або винести потерпілого) із зони забрудненої пестицидами;

- незалежно від характеру хімічного препарату (отрутохімікату), який викликав отруєння, необхідно звільнити потерпілого від забрудненого одягу, в якому він працював;

- у випадку потрапляння розчину отрутохімікату на відкриті ділянки шкіри - ретельно змити водою з милом;

- якщо розчин потрапив в очі – промити добре водою, або 2% розчином питної соди;

- якщо розчин потрапив у шлунок – випити пару склянок води та викликати блювання подразнюючи пальцем задню стінку гортані. Після промивання шлунку прийняти сорбенти (активоване вугілля та ін.). Ні в якому разі не можна викликати блювання у потерпілих при втраті свідомості або судомах.

 

При ослабленні дихання слід піднести до носа потерпілого нашатирний спирт, або почати робити штучне дихання.

 

Після надання першої допомоги потрібно якнайшвидше викликати лікаря для надання кваліфікованої медичної допомоги.

 

Пам’ятайте, що дотримання регламентів застосування пестицидів, особистої гігієни та заходів безпеки при проведенні робіт з ними гарантує безпечність для Вашого здоров'я.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь