ОЛЕКСАНДРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Миколаївська область, Вознесенський район

Профілактика онкологічних захворювань.

Дата: 09.02.2024 17:45
Кількість переглядів: 140

Фото без опису

Профілактика

онкологічних захворювань.

 

 

 

  За даними Національного канцер-реєстру, в Україні понад 1 млн хворих на рак. Кожного року близько 140 тис. українців дізнаються про те, що хворі на онкологію, 45% з них помирає.

  Рак є однією з найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб сучасності. Проте, багато випадків раку можна уникнути або виявити на ранніх стадіях за допомогою систематичної профілактики. Важливо розуміти, що кожна людина  має вплив на своє власне здоров’я, і основи профілактики раку можуть бути використані кожним для зменшення ризиків виникнення цієї хвороби.

 Їжа відіграє ключову роль у здоров’ї нашого організму. Включення в раціон свіжих фруктів, овочів, злаків та нежирних білків може допомогти знизити ризик раку. Зокрема, антиоксиданти, які знаходяться в овочах та фруктах, можуть допомогти у боротьбі зі змінами в клітинах, які можуть призвести до ракових захворювань.

 Тютюн і алкоголь – дві з основних причин ракових захворювань. Паління може призводити до раку легенів, горла, та інших органів, тоді як вживання алкоголю пов’язане з ризиком розвитку раку печінки, грудей та інших частин тіла. Запобігання цим шкідливим звичкам може суттєво зменшити загрозу виникнення ракових захворювань.

 Фізична активність має безліч корисних властивостей, включаючи підтримання здоров’я ваги, покращення функції органів та зниження рівня стресу. Регулярні тренування допомагають знижувати ризик розвитку різних видів раку, зокрема раку кишечника та молочної залози.

 Рання діагностика грає важливу роль у боротьбі з раком. Регулярні медичні огляди та скринінгові тести можуть виявити ознаки хвороби на ранніх стадіях, коли лікування може бути більш ефективним та менш травматичним.

 Не менш важливе зменшення впливу шкідливих факторів, таких як висока експозиція до сонячних променів або хімічних речовин, також може допомогти у зменшенні ризиків. Використання засобів захисту від сонця та обережне використання хімічних речовин на робочому місці можуть запобігти виникненню певних типів раку.

 Стрес та психічне навантаження також можуть впливати на імунну систему та загальний стан здоров’я. Догляд за психічним здоров’ям, включаючи психотерапію та релаксаційні техніки, може допомогти у зменшенні загрози розвитку ракових захворювань.

Всі ці кроки можуть бути легко впроваджені в щоденне життя кожної людини. Профілактика раку – це не тільки завдання медичних фахівців, а й відповідальність кожного із нас за власне здоров’я. Інвестування у здоровий спосіб життя та регулярне спостереження за своїм організмом може допомогти у збереженні життя та зменшенні ризиків розвитку раку.

  Памятайте! Рак – це не вирок.  Близько  40%  захворювань на онкологічну патологію можна попередити.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь